Hattusa Hakkında

Hattusa.org üç binden fazla kaliteli, Türkçe içerikli, ücretsiz e-kitaba erişebileceğiniz bir e-kitap arşividir

İnternet üstünden başlatılan bir kitap paylaşım ağını kaynak olarak kullanır, birçok kişinin derleyip bir araya getirdiği bu kitapların kullanıcılar tarafından rahatlıkla erişilebilir olmasını amaçlar. Tüm Meritokratlar saygıyla anılır

Hattusa'da toplam 1740 yazardan 3393 kitap bulunmaktadır.

2078 üyemiz toplam 4615 indirme yapmıştır.

Keyifli okumalar!


Sık Sorulan Sorular

Hattusa.org üç binden fazla e-kitaba erişebileceğiniz bir dizindir. Tümü kaliteli ve Türkçe içerikli e-kitapları tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Hattusa.org'dan indirdiğiniz e-kitaplar .ePub formatındadır.

ePub formatındaki e-kitaplar tüm e-kitap okuyucu cihazlar ve e-kitap okuyucu programlar tarafından doğrudan okunabilir ya da kolaylıkla dönüştürülüp okunabilir.

Detaylı bilgi için E-Kitapları Nasıl Okurum? rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Hattusa; Anadolu'daki en eski kütüphanelerden birine de ev sahipliği yapan bir antik kentin ismidir.
Hattusa.org'da kaynak olarak internetin birçok noktasında adı geçen Meritokrasi E-Kitap Paylaşım Ağı kullanılmaktadır. Yani Hattusa bu ağ ile bir araya getirilmiş e-kitaplar için kullanıcıları gözeten bir arayüz diyebiliriz.
Evet, kitap indirmek için üyelik şart. Sunucu kaynaklarının etkin yönetimi haricinde olur da ileride adresimizin değişmesi gerekirse herkese rahatlıkla haber verebilmemiz açısından da üyelik bilgileri önemli.
E-postalarını doğrulayan tüm üyelerimize her ayın ilk günü aylık 5 kredi tanımlanır. Her kitap indirmesi için 1 kredi harcarsınız. Kredi tanımlaması ücretsizdir. Hattusa sunucularının kaynak tüketimini belli bir seviyede tutmak ve tek seferde tamamını indirip unutmaktansa aylık ziyaretlerle yeni kitaplar edinip okunmasını sağlamak için eklenmiştir.

Hattusa.org'da size ya da temsil ettiğiniz kuruma ait olan herhangi bir içeriğin izniniz haricinde paylaşıldığını düşünüyorsanız bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki; Napster olmasaydı iTunes olmazdı. Bırakın Hattusa kitapçılığın Napster'ı olsun.